ПрАТ "ІП "ВЕСНА"

Код за ЄДРПОУ: 14311941
Телефон: 0444590062
e-mail: ea@ipvesna.com.ua
Юридична адреса: 02002, м.Київ, вул. Євгена Сверстюка, будинок 11
 
Дата розміщення: 30.04.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Запорiзький завод магнiтофонiв "Весна" заснований у 1979 роцi, як спецiалiзоване пiдприємство по випуску касетних магнiтофонiв, компонентiв i матерiалiв, якi входять в них. ВАТ "ВЕСНА" засновано вiдповiдно до рiшення Регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Запорiзькiй областi № 1020 вiд 23.08.1995р. шляхом перетворення державного пiдприємства "ЗАПОРIЗЬКИЙ ЗАВОД МАГНIТОФОНIВ "ВЕСНА" у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Закону України "Про приватизацiю майна державних пiдприємств", Постанови КМУ вiд 07.12.1992р. № 686 "Про затвердження Порядку перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства", Указу Президента України вiд 26.11.1994р. № 699/94 "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизацiйних майнових сертифiкатiв". На пiдприємствi була проведена реструктуризацiя, у 1998 роцi були створенi за участю пiдприємств-акцiонерiв ВАТ "Весна" товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю: ТОВ "Запорiзький машинобудiвний завод "Весна", ТОВ "Торгiвельно-промислове пiдприємство "Весна". Згідно протоколу Загальних зборів акціонерів № 01-04/11 від 21.04.2011р. було прийнято рішення про приведення організаційно-правової форми господарювання (типу) Товариства у відповідність до вимог Закону України "Про акціонерні товариства" та визначено Публічне акціонерне товариство "ВЕСНА" правонаступником усього майна, прав та обов'язків ВАТ "ВЕСНА".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; ПАТ "Весна" має організаційну структуру, що відповідає типовій структурі промислового підприємства і має необхідні підрозділи та служби. Дочірніх підприємств, філій, представництв та інших відокремлених структурних підрозділів,підприємств, засновником яких виступає ПАТ"Весна"- немає. Змін у організаційній структурі підприємства протягом звітного періоду не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу - 8 осіб, cередня чисельність позаштатних працівників - 2 особи, cередня чисельність осіб, які працюють за сумісництвом - 2 особи, Чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу - 4 особи. Фонд оплати праці у звітньому періоді склав 198,8 тис.грн. Розмір фонду оплати праці зменьшився відносно попереднього року узв`язку з зменьшенням кількості штатних одиниць та збільшення чисельності працвників, які працюють на умовах неповного робочого часу. ПАТ "Весна" забезпечує підвищення кваліфікації технічних та відповідальних осіб.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емітент не належить до будь-яких об'єднань підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емітент не проводить спільної діяльності з іншими організаціями, підприємствами та установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб до Підприємства не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облік ведеться автоматизовано, відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні". На підприємстві розроблена і затверджена наказом директора облікова політика підприємства. Дані бухгалтерського обліку співставні в бухгалтерських регістрах, головній книзі і балансі та підтверджуються первинними документами. Основнi засоби вiдображаються за фактичними витратами на їх придбання,доставку,встановку. Нарахування амортизацiї проводиться за прямолінейним методом. Метод оцінки вартості запасів: запаси оцінюються за середньозваженим методом. Собівартість розраховується з використанням методу ФІФО. Метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій наказом про облікову політику не передбачений.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; ПАТ "Весна" спроектовано, побудовано та успiшно працювало, як спецiалiзоване пiдприємство для виробництва побутової радiоелектронної технiки. В сучасних умовах господарювання та кон'юнктурi ринку, обумовлених значним зростанням цiн на енергоносiї, матерiали, комплектуючи та наявностi китайських аналогiчних товарiв за значно нижчими цiнами та значного зниження купiвельної спроможностi населення, пiдприємство знизило об'єми збуту. Тому виникла необхiднiсть здачi вiльних площ в оренду, та надання комунальних послуг. В той же час виконуються роботи по енергозбереженню та маркетинговий пошук об'єктiв виробництва або послуг. Основним видом дiяльностi ПАТ "ВЕСНА" є здавання в оренду власних основних засобів, приміщення та обладнання. У 2013 роцi було здано в оренду вiд 19415 кв.м до 23783,7 кв.м власного нерухомого майна на загальну суму 5158 тис.грн. Середньореалізаційна ціна склала 25 грн. кв.м. Сума виручки склала 2387 тис.грн. Орендатори змiнювались протягом року, вiдповiдно змiнювалась площа в орендi. Основнi орендатори: ТОВ "ІНТЕРПЛАСТМОДЕРН", ТОВ ЗАВОД НИЗЬКОВОЛЬТНОЇ АПАРАТУРИ "ЛIДЕР ЕЛЕКТРИК", ТОВ "КВАНТМЕТАЛ", ТОВ "ПЕРЛИНА ПРИМОРСЬКА". Протягом 2013 р. основним ринком збуту є ринок України. Перспективнi плани розвитку емiтента: надання своїх послуг в м.Запоріжжі. Діяльність Товариства не пов'язана з постачальниками. Перспективність виробництва окремих товарів, робіт, послуг є пошук нових орендарів та поліпшення технічних умов самих приміщень. Залежність від сезонних змін відсутня.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; На протязi п'яти рокiв було придбано та відчуженно основнi засоби: В 2013 році придбано та введено в експлуатацію - ноутбук на суму 10,2 тис.грн. Продано 1215,7 тис. грн. за залишковою вартістю. У 2012 роцi були придбані та введені у експлуатацiю ноутбук на суму 5,27,0 тис.грн.та відеокамера на суму 5,15 тис. грн., системний блок на суму 3,18 тис. грн. Придбано за рахунок власних оборотних коштiв. Всього було реалiзовано основних засобiв та iншiх необоротних матерiальних активiв, що не використовувались пiдприємством, на загальну суму 355,3 тис грн.(без ПДВ), вiтчуджено власних необоротних активiв на загальну суму 355,3 тис.грн.(без ПДВ). У 2011 році був придбаний та введеийі у експлуатацію принтер Epsson на суму 2,0 тис.грн. Придбано за рахунок власних оборотних коштів. Всього було реалiзовано основних засобів та іншіх необоротних матеріальних активів, що не використовувались пiдприємством, на загальну суму 13278,71 грн.(без ПДВ), вітчуджено власних необоротних активів на загальну суму 2327,7 тис.грн.(без ПДВ). У 2010 р. придбані та введені в експлуатацію такі інші необоротні матеріальні активи: контактні вимикачи на суму 1,7тис.грн; вінчестер на суму 0,5тис.грн.; плитки на суму 0,4 тис.грн. Усі придбання - за рахунок власних оборотних коштів. Всього було реалiзовано та списано основних засобів та іншіх необоротних матеріальних активів, що не використовувались пiдприємством, на загальну суму по залишковiй (балансовiй) вартостi 3,0 тис.грн. 2009 році - введено в експлуатацію: котельня та система опалення для обігріву підприємства на загальну суму 684,4 тис.грн.; система автоматичного обліку електроенергії на суму 81,1 тис.грн.; встановлення металопластикових вікон на загальну суму 364,4 тис.грн. Усі придбання- за рахунок власних оборотних коштів і надходжень від інвестиційних і фінансових операцій. Відбулося вітчудження будівлі з залишковою вартістю 1109,1 тис.грн. Вiджудження основних засобiв: всього було реалiзовано та списано на протязі 5 років основних засобiв, що не використовувались пiдприємством, на загальну суму по залишковiй (балансовiй)вартостi 13 637,01 тис.грн. Планів, щодо інвестицій або придбань, пов'язаних з господарською діяльністю Товариства, немає.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочин з членом наглядової ради Патраманським Володимиром Васильовичем, укладений протягом звітного періоду: укладання договору б/н поворотної безвідсоткової фінансової допомоги (дата договору 01.07.2013р.). Сторони правочину: Товариство з одного боку, член наглядової ради Патраманський Володимир Васильович з іншого. Зміст: надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги. Сума: 59000,00 грн. Підстава укладання та методика ціноутворення застосована емітентом для визначення суми правочину: рішення виконавчого органу Товариства на підставі наданої заяви. Інші правочини з членами наглядової ради, власниками істотної участі, директором, афілійованими особами, а також правочини між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі або директором, з іншого боку протягом звітного періоду не укладалися.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основні засоби ПАТ "Весна" розташовані за місцезнаходженням підприємства за адресою: м.Запоріжжя, вул. Новобудов,буд.3. Вартісна межа основних засобів, встановлена наказом про облікову політику підприємства - 1000,00 грн. Фiнансування проводиться за рахунок власних коштiв пiдприємства. Активи утримуються у задовiльному станi. У 2013 роцi продукцiя не вироблялась, проводились маркетинговi дослiдження щодо постановки на виробництво рентабельної продукцiї. Виробниче обладнання не використовувалось. Здавалось в оренду власне нерухоме майно загальною площею від 19415 кв.м до 23783,7 кв.м площі. Пiдприємство немає орендованих об`єктiв. Для використання в повному обсязi цих засобiв пiдприємство удосконалює та ремонтує примiщення, упорядковує територiю. Ступiнь використання обладнання 78 %. Капiтального будiвництва, розширення або удосконалення протягом 2013 р. не відбувалось. Пiдприємство екологiчно безпечно, має всi необхiднi дозволи. Екологичних факторiв, що можуть позначитися на використанi активiв пiдприємства не визначається. Планiв щодо капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв товариство немає.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Для нормальної виробничої дiяльностi необхiднi економiчнi умови, якi утворюються державою: - змiну податкової системи у напрямку пiдвищення зацiкавленостi пiдприємств у зростаннi обсягiв виробництва та пiдвищення його ефективностi; - змiну кредитної системи у напрямку зниження вартостi кредиту для того, щоб той був доступним для пiдприємств з точки зору його собiвартостi; - повинен бути прийнятий ряд законодавчих актiв, що забезпечують функцiонування ринкових механiзмiв, повиннi бути прийнятi усi заходи, щодо негайної лiквiдацiї неплатежiв та заборгованостi пiдприємств та iнше; - iнвестицiйна полiтика держави повинна бути спрямована в першу чергу на забезпечення матерiального виробництва. До iстотних проблем, які впливають на діяльність Товариства вiдносяться: - нестабiльнiсть економічної ситуацiї в країнi; - частi змiни та неврегульованiсть базового законодавства України; - пiдвищення цiн на енергоносiї; - вiдсутнiсть достатнiх коштiв у споживачiв; - нестаток оборотних коштiв; - фiнансова неспроможнiсть пiдтримки нових проектiв; - відсутність прийняття дiйових заходiв з захисту вiтчизняного виробника; - значний рiвень зносу виробничих потужностей, фiзичне та моральне старiння обладнання. Проблеми з технiчним переоснащенням. Проблеми свiдчать про високий ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень. Для покращення дiяльностi товариства, його економiчного стану, необхiдно проводити замiну старого обладнання новим, щоб була можливість виробляти конкурентноспроможну продукцію.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Фактiв виплати штрафних санкцiй (штраф, пеня, неустойка) i компенсацiй за порушення законодавства за звiтний перiод: - штраф до Пенсійного фонду України згідно з Рішенням № 184 від 20.02.2008 р. на суму 31,5 тис.грн; штраф та пеня зі сплати податку на прибуток згідно акту № 319/08-31-22/14311941 від 11.11.2013 р. на суму 77,0 тис.грн.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Дiяльнiсть пiдприємства фiнансувалась за рахунок власних оборотних коштiв i надходжень вiд iнвестицiйних i фiнансових операцiй. Ведуться розробки у напрямку можливого залучення iнвестицiйних коштiв вiд iнвесторiв, зацiкавлених у спiльнiй роботi.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду на пiдприємствi немає не виконаних договорiв.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Основна стратегiя пiдприємства спрямована на: - стабiлiзацiя дiяльностi пiдприємства в умовах нестабiльної економичної та полiтичної сiтуацiї; - пiдвищення прибутковостi за рахунок зниження енерговитрат в собiвартостi послуг; - збереження кiлькостi замовникiв та чисельностi укладенних договорiв; - маркетинговий пошук нових об'єктiв виробництва або послуг; - збереження фiнансово-економичного становища пiдприємтсва. Розширення виробництва, реконструкцiї не плануються. Для поліпшення фінансового стану планується здійснити заходи по розширенню клієнтської бази. Істотні факти, які можуть вплинути на діяльність Товариства в майбутньому - необгрунтовані зміни в економіці країни, в податковому законодавстві тощо.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; У зв'язку з фiнансовим кризисом дослiджень та розробок у 2013 роцi Товариство не проводило.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судові справи, стороною в яких виступає емiтент, його дочiрнi пiдприємства або його посадовi особи у звiтному перiодi не мали мiсце.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Iнша iнформацiя, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, у тому числi, за наявностi, iнформацiю про результати та аналiз господарювання емiтента: Коефіцієнт абсолютної ліквідності На початок та кінець року значення показника абсолютної ліквідності не відповідає нормативу, це свідчить про те, що Товариство не в змозі негайно погасити свої поточні зобов'язання за рахунок грошових коштів. Коефіцієнт загальної ліквідності (покриття) Коефіцієнт перевищує оптимальне значення. Станом на 31.12.13р. Товариство мало в своєму розпорядженні 2,1 грн. оборотних активів на 1 грн. поточних зобов'язань. Коефіцієнт фінансової стійкості (платоспроможності) Станом на 31.12.2013р. за рахунок власного капіталу фінансувалось 85% активів, 85% валюти балансу покриті власним капіталом, що свідчить про достатній рівень питомої ваги власного капіталу в загальній вартості майна. На кінець року на кожні 100 грн. активів приходиться 85 грн. власних коштів. Товариство характеризується як фінансово незалежне. Коефіцієнт фінансової стабільності Значення показника відповідає нормативу. На кожні 100 грн. залучених коштів припадає 5,65 грн. власних коштів. Додаткову інформацiю, яка може бути iстотною для оцiнки фiнансового стану та результатiв дiяльностi товариства, потенцiйнi iнвестори можуть отримати в товариствi, на сайтi НКЦПФР - www.stockmarket.gov.ua та на особистому сайтi пiдприємства http://vesna.pat.ua